| Manufacturer Name | EATON CONTROLS (CUTLER-HAMMER) |
| MfgPartNo | 10250TA64 |
| Accessory Type | Lockout |
| Additional Information | Constructional Feature Heavy Duty Water Tight/Oil Tight; Overall Dimension 0.94 Inch Width x 0.38 Inch Depth x 2.19 Inch Height; Approval UL, CSA |
| Application | Stationary Machinery and Equipment Outside Factory - Stationary Machinery and Equipment Outside Factory - Other |
| Base Price | 0.0000 |
| Catalog Number | 10250TA64 |
| Commerce Sector | Construction Materials |
| Commodity Code | 42290 |
| Commodity Description | Push Button, Pilot Light, Selector Switch Accessories |
| CountryOfOrigin | DO |
| DDCATEGORY | 2160 |
| Depth | 1.3 in |
| Directory | CIS |
| Families | 2160 |
| Family Description | Push Button, Pilot Light, Selector Switch Accessories |
| Height | 2.3 in |
| Image Location | * Image |
| Industry | ELX |
| InvoiceDescription | IL PB PADLOCK;PADLOCK ATTACHMENT |
| Item Number | 34679 |
| Long Description | PADLOCK ATTACHMENT, PADLOCKABLE ATTACHMENT TYPE; 30.5 MILLIMETER SIZE; ILLUMINATED PUSHBUTTON, MAINTAINED PUSH PULL SWITCH TYPE; CONSTRUCTIONAL FEATURE HEAVY DUTY WATER TIGHT/OIL TIGHT |
| MSDS Form Number | * |
| Model | 10250T |
| Noun | * |
| Product Description | PADLOCK ATTACHMENT |
| Product Keywords | WEBREADY |
| Product Name | Switch part or accessory |
| ProductLine | C-H |
| Size | 30.5 Millimeter |
| Standard | UL Listed,CSA Certified,CE Marked |
| Switch Type | Illuminated Pushbutton, Maintained Push Pull |
| Type | Pushbutton accessory;Padlockable Attachment |
| UNSPSC | 39122221 |
| UPC | 78211334679 |
| Vendor Name | EATON DISTRIBUTION EQUIPMENT/CONTROLS |
| Vendor Number | 782113 |
| Vendor Short Name | CH3 |
| Width | 1.3 in |