| Manufacturer Name | EATON CONTROLS (CUTLER-HAMMER) |
| MfgPartNo | C320PRP2 |
| Application | Elec Assemblies, Panels & EOEM - Electrical Assemblies, Panels and EOEMs |
| Base Price | 0.0000 |
| Catalog Number | C320PRP2 |
| Commerce Sector | Construction Materials |
| Commodity Code | 19600 |
| Commodity Description | Tele/Power Poles |
| Contact Configuration | 12 NO, 8 NC |
| CountryOfOrigin | US |
| DDCATEGORY | 548 |
| Depth | 6 in |
| Directory | CIS |
| Families | 548 |
| Family Description | Tele/Power Poles |
| Height | 2 in |
| Image Location | * Image |
| Industry | ELX |
| InvoiceDescription | Double-Pole Power Pole;POWER POLE |
| Item Number | 12460 |
| Long Description | POWER POLE, 2-POLE TYPE; C30 LIGHTING CONTACTOR USED ON; SERIES C320 MODEL |
| MSDS Form Number | * |
| Model | Series C320 |
| Noun | * |
| Product Description | POWER POLE |
| Product Keywords | WEBREADY |
| Product Name | Contactors |
| ProductLine | C-H |
| Special Features | Used with C30 Lighting Contactor |
| Standard | cUL Listed |
| Type | Accessory;2-Pole |
| UNSPSC | 39121529 |
| UPC | 78211612460 |
| Used On | C30 Lighting Contactor |
| Vendor Name | EATON CONTROLS/MULTIPLE METERING |
| Vendor Number | 782116 |
| Vendor Short Name | CH2 |
| Width | 4 in |