| Manufacturer Name | EATON CONTROLS (CUTLER-HAMMER) |
| MfgPartNo | IQDP4130 |
| Additional Information | Includes (3) Form C Relay Output Contacts and (1) Sync Pulse Input |
| Application | Elec Assemblies, Panels & EOEM - Electrical Assemblies, Panels and EOEMs |
| Approval | UL, CSA, CUL |
| Base Price | 0.0000 |
| Catalog Number | IQDP4130 |
| Commerce Sector | Construction Materials |
| Commodity Code | 49820 |
| Commodity Description | Programmable Logic & Automation Software |
| CountryOfOrigin | MX |
| Current Rating | 5 Amp |
| DDCATEGORY | 2222 |
| Directory | CIS |
| Display Type | LED |
| Enclosure | NEMA 3R/12 |
| Families | 2222 |
| Family Description | Programmable Logic & Automation Software |
| Frequency Rating | 50/60 Hertz |
| Height | 8.6 in |
| Image Location | * Image |
| Industry | ELX |
| InvoiceDescription | IQDP4000 W/3 PHASE POWER SUPPLY AND WITH;IQDP4000 W/3 PHS POLE |
| Item Number | 78683 |
| Length | 13.2 in |
| Long Description | METERING DEVICE, SYSTEM VOLTAGE MONITOR TYPE; 50/60 HERTZ FREQUENCY RATING; LED DISPLAY TYPE; UL, CSA, CUL APPROVAL; 90 TO 600 VOLT AC VOLTAGE RATING; NEMA 3R/12 ENCLOSURE; 5 AMP CURRENT RATING; -25 TO 70 DEG C OPERATING TEMPERATURE |
| MSDS Form Number | * |
| Model | IQ |
| Noun | * |
| Operating Temperature | -25 to 70 Deg C |
| Product Description | IQDP4000 W/3 PHS POLE |
| Product Keywords | WEBREADY |
| Product Name | Power meters |
| ProductLine | C-H |
| Standard | UL Recognized,CSA Certified,CE Marked |
| Type | IQ data plus;System Voltage Monitor |
| UNSPSC | 41113708 |
| UPC | 78211478683 |
| Unbalance Range | 5 to 40 Percent |
| Vendor Name | EATON CONTROLS/DISTRIBUTION EQUIPMENT |
| Vendor Number | 782114 |
| Vendor Short Name | CH1 |
| Voltage Protection | 60 to 95 Percent (Under Voltage), 105 to 140 Percent (Over Voltage) |
| Voltage Rating | 90 to 600 Volt AC |
| Width | 9.6 in |