| Manufacturer Name | EATON CONTROLS (CUTLER-HAMMER) |
| MfgPartNo | M22-YED0022-12 |
| Actuator | Knob, three-position |
| Application | Elec Assemblies, Panels & EOEM - Electrical Assemblies and EOEMs - Other |
| Base Price | 0.0000 |
| Contact Configuration | 2 NO |
| CountryOfOrigin | US |
| DDCATEGORY | 2154 |
| Depth | 1.46 in |
| Environmental Conditions | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Families | 2154 |
| Family Description | Pilot Light Complete Assemblies |
| Height | 2.83 in |
| Illumination Type | Non-illuminated |
| InvoiceDescription | STRING OF 50 INDIV M22S-WRK3-K20;INDG LT |
| Model | Modular pushbutton |
| Product Description | INDG LT |
| Product Keywords | WEBREADY |
| Product Name | Push button switch |
| ProductLine | C-H |
| Size | 22.5 mm |
| Standard | EN 60255-6,Lloyd's Register Certified,IEC 60255-6,DNV GL Certified,Bureau Veritas,DIN VDE 0600 |
| UNSPSC | 39122216 |
| UPC | 78668548002 |
| Width | 1.18 in |