| Manufacturer Name | EATON CONTROLS (CUTLER-HAMMER) |
| MfgPartNo | M22-YED0028 |
| Actuator | Knob, screw |
| Application | Commercial / Institutional Buildings / Structures - Commercial / Institutional Buildings / Structures - Other |
| Base Price | 0.0000 |
| CountryOfOrigin | DE |
| DDCATEGORY | 2154 |
| Depth | 1.17 in |
| Environmental Conditions | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Families | 2154 |
| Family Description | Pilot Light Complete Assemblies |
| Height | 1.06 in |
| Illumination Type | Illuminated |
| InvoiceDescription | NEMA 4X, 13, 85-264V;INDG LT |
| Model | Modular pushbutton |
| Product Description | INDG LT |
| Product Keywords | WEBREADY |
| Product Name | Push button switch |
| ProductLine | C-H |
| Size | 22.5 mm |
| Standard | EN 60255-6,Lloyd's Register Certified,DNV GL Certified,IEC 60255-6,DIN VDE 0600,Bureau Veritas |
| UNSPSC | 39122216 |
| UPC | 78668553350 |
| Voltage Rating | 85-264 V |
| Width | 1.17 in |