| Manufacturer Name | SYLVANIA / LEDVANCE LLC |
| MfgPartNo | 200A23-120V/15505 |
| Additional Information | Diameter 2.875 Inch; Base Material Aluminum; Color Rendering Index 100 |
| Application | Rough Service |
| Average Life | 750 HR |
| Avg Life | 750 HR HR |
| Base | Medium |
| Base Price | 0.0000 |
| Base Type | Medium |
| Bulb | A23 |
| COLOR TEMP | 2,850 K K |
| COLOR TEMPERATURE | 2850 K |
| CRI | 100 |
| Catalog Number | 200A23-120V/15505 |
| Color Rendering Index Cri | 100 |
| Color Temperature In Kelvin | 2850 |
| Commerce Sector | Construction Materials |
| Commodity Code | 71110 |
| Commodity Description | Incandescent A-Line A, P, Ps Shape Lamps |
| CountryOfOrigin | MUL |
| DDCATEGORY | 2806 |
| Designation | 200A23-120V |
| Directory | CIS |
| Families | 2806 |
| Family Description | Incandescent A-Line A, P, Ps Shape Lamps |
| Filament Type | CC8 |
| Finish | Inside Frost |
| Image Location | * Image |
| Industry | ELX |
| Intensity | 3930 Lumen |
| InvoiceDescription | 200A23 120V 48/CS 6/SKU;IF A23 MED LAMP |
| Item Number | 15505 |
| LANGUAGE STRATEGY | ENGLISH/FRENCH |
| LUMENS | 3930 LM |
| Life In Hour | 750 |
| Light Center Length | 4.625 Inch |
| Long Description | A-LINE INCANDESCENT LAMP, A23 TYPE; INSIDE FROST FINISH; 6.06 INCH OVERALL LENGTH; 4.625 INCH LIGHT CENTER LENGTH; ROUGH SERVICE APPLICATION; 120 VOLT VOLTAGE RATING; 48 STANDARD PACKAGE; 200 WATT WATTAGE; MEDIUM BASE TYPE; 750 LIFE IN HOUR |
| MERCHANDISEBYAPPLICATION | General Purpose |
| MSDS Form Number | * |
| Noun | * |
| Overall Length | 6.06 Inch |
| Product Description | IF A23 MED LAMP |
| Product Keywords | WEBREADY |
| Product Name | Incandescent lamps |
| ProductLine | SYL |
| RATED LUMENS | 3,930 |
| RATED WATTS | 200.00 W WTT |
| Rated Voltage | 120.00 V V |
| Shape | A23 |
| Standard Package | 48 |
| TIER CATEGORY | Classic |
| Type | Incandescent;A23 |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC | 04613515505 |
| VALUE ADD | NO |
| Vendor Name | LEDVANCE LLC |
| Vendor Number | 046135 |
| Vendor Short Name | SYL |
| Voltage Rating | 120 V;120 Volt |
| WATTS | 200.00 W WTT |
| Wattage | 200 WTT;200 Watt |