| Manufacturer Name | SYLVANIA / LEDVANCE LLC |
| MfgPartNo | 25B10C/BL/2PK-120V/13452 |
| Additional Information | Diameter 1.25 Inch; Base Material Aluminum; Color Rendering Index 100; Color Temperature 2850 K; Packaging Type Bristol Pack |
| Average Life | 1500 HR |
| Avg Life | 1,500 HR HR |
| Base | Candelabra |
| Base Price | 0.0000 |
| Base Type | Candelabra |
| Bulb | B10 |
| COLOR TEMP | 2,850 K K |
| COLOR TEMPERATURE | 2850 K |
| CRI | 100 |
| Catalog Number | 25B10C/BL/2PK-120V/13452 |
| Color | Clear |
| Color Rendering Index Cri | 100 |
| Commerce Sector | Construction Materials |
| Commodity Code | 71120 |
| Commodity Description | Incandescent Decorative B, C, Ca, F, G, M Shape Lamps |
| CountryOfOrigin | MUL |
| DDCATEGORY | 2807 |
| Designation | 25B10C/BL/2PK-120V |
| Directory | CIS |
| Families | 2807 |
| Family Description | Incandescent Decorative B, C, Ca, F, G, M Shape Lamps |
| Filament Type | C7A |
| Finish | Clear |
| Image Location | * Image |
| Industry | ELX |
| Intensity | 175 Lumen |
| InvoiceDescription | 25B10CBL2PK 12/CS 2/SKU;LAMP |
| Item Number | 13452 |
| LANGUAGE STRATEGY | ENGLISH/SPANISH |
| LUMENS | 175 |
| Lamp Type | DECORATIVE |
| Life In Hour | 1500 |
| Long Description | DECORATIVE INCANDESCENT LAMP, DECORATIVE TYPE; CLEAR COLOR; 3.88 INCH OVERALL LENGTH; 120 VOLT VOLTAGE RATING; 12 STANDARD PACKAGE; 25 WATT WATTAGE; BENT AND BLUNT TIP STYLE; CANDELABRA BASE TYPE; 1500 LIFE IN HOUR; B10 SHAPE DESIGNATION |
| MERCHANDISEBYAPPLICATION | Decorative |
| MSDS Form Number | * |
| Noun | * |
| Overall Length | 3.88 Inch |
| Product Description | LAMP |
| Product Keywords | WEBREADY |
| Product Name | Incandescent lamps |
| ProductLine | SYL |
| RATED LUMENS | 175 |
| RATED WATTS | 25.00 W WTT |
| Rated Voltage | 120.00 V V |
| Shape | B10 |
| Shape Designation | B10 |
| Standard Package | 12 |
| Style | Bent and Blunt Tip |
| TIER CATEGORY | Classic |
| Type | Incandescent;Decorative |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC | 04613513452 |
| VALUE ADD | NO |
| Vendor Name | LEDVANCE LLC |
| Vendor Number | 046135 |
| Vendor Short Name | SYL |
| Voltage | 120.00 V V |
| Voltage Rating | 120 V;120 Volt |
| WATTS | 25.00 W WTT |
| Wattage | 25 WTT;25 Watt |