| Manufacturer Name | SYLVANIA / LEDVANCE LLC |
| MfgPartNo | 7.5S/CW/BL-120V/19433 |
| Additional Information | Diameter 1.375 Inch; Base Material Aluminum; Color Rendering Index 100; Color Temperature 2850 K; Packaging Type Bristol Pack |
| Average Life | 1400 HR |
| Avg Life | 1,400 HR HR |
| Base | Medium |
| Base Price | 0.0000 |
| Base Type | Medium |
| Bulb | S11 |
| COLOR TEMP | 2,850 K K |
| COLOR TEMPERATURE | 2850 K |
| CRI | 100 |
| Catalog Number | 7.5S/CW/BL-120V/19433 |
| Color | White |
| Color Rendering Index Cri | 100 |
| Commerce Sector | Construction Materials |
| Commodity Code | 71160 |
| Commodity Description | Incandescent Appliance & Indicator S Shape Lamps |
| CountryOfOrigin | MUL |
| DDCATEGORY | 2811 |
| Designation | 7.5S/CW/BL-120V |
| Directory | CIS |
| Families | 2811 |
| Family Description | Incandescent Appliance & Indicator S Shape Lamps |
| Filament Type | C9 |
| Finish | White |
| Image Location | * Image |
| Industry | ELX |
| Intensity | 30 Lumen |
| InvoiceDescription | 7.5SCWBL120V 12/CS 1/SKU;WHT MED LMP |
| Item Number | 19433 |
| LANGUAGE STRATEGY | ENGLISH/FRENCH |
| LUMENS | 30 LM |
| Life In Hour | 1400 |
| Long Description | INCANDESCENT LAMP, WHITE COLOR; 2.25 INCH OVERALL LENGTH; 120 VOLT VOLTAGE RATING; 12 STANDARD PACKAGE; 7.5 WATT WATTAGE; MEDIUM BASE TYPE; 1400 LIFE IN HOUR; S11 SHAPE DESIGNATION; 30 LUMEN INTENSITY; C9 FILAMENT TYPE; DIAMETER 1.375 INCH |
| MERCHANDISEBYAPPLICATION | Specialty |
| MSDS Form Number | * |
| Noun | * |
| Overall Length | 2.25 Inch |
| Product Description | WHT MED LMP |
| Product Keywords | WEBREADY |
| Product Name | Incandescent lamps |
| ProductLine | SYL |
| RATED LUMENS | 30 |
| RATED WATTS | 7.50 W WTT |
| Rated Voltage | 120.00 V V |
| Shape | S11 |
| Shape Designation | S11 |
| Standard Package | 12 |
| TIER CATEGORY | Classic |
| Type | Incandescent |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC | 04613519433 |
| VALUE ADD | NO |
| Vendor Name | LEDVANCE LLC |
| Vendor Number | 046135 |
| Vendor Short Name | SYL |
| Voltage Rating | 120 V;120 Volt |
| Wattage | 7.5 WTT;7.5 Watt |